17/07/2016

Blogirännud - 7: neile, kes tahavad osaleda koostööblogides

Olen oma blogirändude kirjapanekuga vahepeal pika vahe pidanud, viimane blogimulje oli veebruaris. Seekord tahan tutvustada võimalust osaleda kahes levikult rahvusvahelises koostööblogis. Selline blogimisviis, mille puhul mõnest teemaderingist huvitunud inimesed ühiselt blogi peavad, on mujal maailmas sage ja ühendab eri maade blogijaid.

Neid blogisid, mida siin tutvustan, peab mu kauge blogisõber, Katalooniast pärit rännumehest estofiil ja kultuuritegelane, kellest olen mitu korda kirjutanud, näiteks siin.

Mõlemad koostööblogid on temaatilised. Nendes osalemise eest ei saa raha ega muud moodi honorari, vaid kaasategemise rõõmu.

Esimene - Mailboxes · Post Boxes - sisaldab fotosid ja postkaarte kogu maailma postkastidest. Mitte neist, kuhu e-kirjad laekuvad, vaid ikka päris postkastidest. Mõned neist on hästi omapärased, mõned üsna tavalised.

Aga vaadake ise ja saatke selle blogi jaoks oma teekondadel nähtud ja pildistatud huvitavaid postkaste ja miks mitte ka oma kodu või töökoha postkasti "portree". http://mailboxesworld.blogspot.com

Teine - Graffiti, Street Art & Public Art - on üsna uus blogi ja sisaldab kõike, mis tänavad, pargid jm põnevaks teeb -- tänavakunstinäiteid, mälestussambaid, rõduvõresid, uhkeid uksi ja aknaid, paljusid asju veel.

Aga vaadake ise ja kui teil on oma käikudel silma mitmesuguste detailide jaoks, siis on teie fotod oodatud. http://publicart-plus.blogspot.com

Kõik, mida peaks koostööblogis osaleja teadma, on kirjas nende blogide päises. Loodetavasti saate neist koostööblogidest palju uusi elamusi, nauditavat silmailu  ja n-ö boonusena täiendate ka oma keelteoskust.

3 comments:

 1. Hea mõte ja põnevad blogid. Aitäh jagamast!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Saada siis sinna oma postkasti foto - Sul on kindlasti tore postkast. Kunagi ilmusid Postimehes pildid paarikümnest Eestis olevast talude ja väikelinnade postkastidest ja nende hulgas oli ikka väga omapäraseid ja põnevaid.

   Delete
 2. Thank you very much, Linda!
  Albert

  ReplyDelete