Minust

Pääsküla rabas, 29. juuni 2010.
Poja foto.
Tere!
Minu nimi on Linda Järve. Olen neljandat põlve tallinlane ja kolmandat põlve ajakirjanik.

Lõpetasin 1971. aastal Tartu Ülikooli (tollal TRÜ) ajaloo-keeleteaduskonna eesti filoloogia osakonnas ajakirjanduse eriharu (õppinud olin individuaalplaani alusel, mis nägi ette sotsioloogi kvalifikatsiooni, tugeva kallakuga sotsiaalpsühholoogiale); diplomi järgi olen filoloog-toimetustöötaja. Võin uhkusega öelda, et minu Õpetaja oli Juhan Peegel.

Seejärel töötasin ajakirjanikuna (Noorte Hääl 1971-1980; Rahva Hääl 1980-1984; ajakiri Noorus /peatoimetaja/ 1984-1994; Õhtuleht 1994-1999; Õpetajate Leht 1999-2006). Minu artikleid on ilmunud ka paljudes teistes väljaannetes. Kokku olen ajakirjanikuleiba maitsnud üle 40 aasta. Pensionipõlves olen kirjatööd jätkanud tasapisi vabakutselise ajakirjaniku ja toimetajana.

Vaimsed praktikad: alates 1990 – transtsendentaalne meditatsioon ja TM Sidhi.

* * *

Minu raamat „Nooruse lugu“. Kirjastus Petrone Print, 2017. (Tööaastatest ajakirja Noorus peatoimetajana ja ajakirjast üldse.)  Raamatu blogilehekülg koos teabe ja müügikohtadega. Müügil ka e-raamatuna.

Minu kirjutatud isikulugude kogumiku "Eestimaa ilu" (2008) kohta saab lugeda siit.
Tegin ka selle raamatu blogilehekülje.
Seda raamatut on võimalik minu käest saada kas kokkuleppehinnaga või kingituseks. Soovist tuleks kirjutada e-posti aadressil lindajarve(ät)gmail.com

Oma ajakirjanikuaastatest olen kirjutanud ajakirjanike mälestuskogumikus "Kuidas vaatad, nõnda näed. Eesti ajakirjanike elulood III", lk 446-464, Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009.

Oma lapsepõlveradadest olen kirjutanud  kogumikus "Nõmme tänavalood", lk 45-50, Nõmme muuseum, 2006-2007. See tekst on ka siin blogis, vt blogilehte Raamatud.

"Ääremärkused Õpetajast ja õpinguaastatest" – kogumikus "Alguses oli Juhan. Meenutuslood õpetaja Juhan Peeglist", lk 62-66, Eesti Akadeemiline Ajakirjanduse Selts, 2012.

Kui mu kirjatööde (artiklid, raamatud, toimetatud raamatud) kohta rohkem teada tahad, siis vaata ka lehti Artiklid, Raamatud ja Toimetamine.

* * *

Alustasin 2008. aasta 27. jaanuaril blogimist iltaka nime all. Eelkõige uudishimust, kuidas asi toimib. Nimelt palus Elukirja toimetus mul kirjutada sellest, et eakamadki inimesed võiksid blogida. Kirjutasin - ja otsustasin ajaveebi pidamist ka ise järele proovida... Iltaka olin 2010. a augustini. Nüüd blogin oma nimega.

Minu tunnuspildist.

Selle blogi päisepildist. 


* * *

Mõned mu teistest blogidest:
Tütarlaps linnast – Meenutused lapsepõlves ja nooruses loetud raamatutest palju aastaid hiljem. (Olen seda raamatublogi pidanud 2013. aasta maist kuni praeguseni.)

Suleke – Imeline maailm: midagi inglitest, haldjatest, igasugustest muudest kummalistest ja põnevatest asjadest läbi kunsti, kirjanduse, muusika ja mõttemaastiku. (29. jaanuarist 2008 kuni praeguseni, hetkel küll blogipuhkusel, kuid sisaldab rohkem kui 1000 postitust, mis peaksid lugemisrõõmu pakkuma.)

Teed - Reisid, millest olen aastate jooksul kirjutanud iseendale või mõnda väljaandesse. (Et ma ei ole pärast 2010. aastat kuskil reisinud, on ka see blogi praegu n-ö puhkusel.)
Jne.

Üks pisiasi veel: mujal maailmas kannavad minuvanuste inimeste blogid mõnikord lugejate jaoks mõeldud märget 75+ või hoiatusmärki, mis siin kõrval näha on. :)

Lisan ka, et viimastel aastatel on osa selle blogi fotodest külalisesineja pildistatud.