23/12/2015

Omnivas torgib keegi nõelaga ümbrikke läbi

Sain täna Austraaliast ilusa jõulukaardi.


Aga jõulutaadi silma all oli kaardis vaevumärgatav nõelaauguke, tagaküljeni välja. Valgus paistis läbi.


Vaatasin ümbrikku. Sellelgi oli läbiv nõelaauk.


Seda, et ümbrikke postis läbi torgatakse, et neist ehk midagi väärtuslikku leida, olin seni pidanud linnalegendiks. Aga noh, igatahes tabas mind nüüd paranoiapisik ja igaks juhuks vaatasin hoolikamalt ka teisi ümbrikke ja neis olnud kaarte. Ühtekokku sain täna kolm kaarti.

Teine ümbrik Austraaliast oli samuti augukesega, tagaküljel A tähe kohal on seda eriti hästi näha.


Kaart selles ka.


Nüüd võiks ju mõtelda, et pikal teel juhtub kirjadega nii mõndagi. Võidi ju juba Austraalias need nõelaaugukesed ümbrikesse torgata. Või tee peal, näiteks postilennukis käis mõni kirjade torkamise maniakk nõelaga ringi. Või...

Aga vaat, ei ole seekord pikk teekond või kauge maa süüdi. Kolmas jõulukaart oli Tallinnast. Võite kolm korda arvata, kas selleski oli auguke. Te ei eksi, torkaja oli siingi platsis. Järelikult on torkaja Tallinnas, täiesti kohalik, sorteerimiskeskuses või postkontoris.


Tallinna ümbrikuauguke ka.


Omniva peaks üsna ilmselt oma töötajaid enne tööleasumist kontrollima, kas neil terariistu kaasas pole. Nõelu näiteks!

Nii et Omnivale ma häid jõule ei soovi.

Ja jõuluvanale aitäh, et auguke ta silma all mind tähelepanelikuks muutis.

4 comments:

 1. Kopin siia selle postituse kohta käiva kommentaari FBst.

  Pille: "Tõtt öelda olen ka ise märganud nõelatorkeid ümbrikel. Olen mõelnud, et tegu on trükikojas tekkinud veaga. Aga jah - selgub, et torked tekivad Omnivas."

  ReplyDelete
 2. Sorteerimiskeskuses ei ole see võimalik. Tütar käis hiljaaegu Tallinnas sorteerimiskeskuses ja seal kirjad jooksevad püstiasendis liini peal ühtlase valge seinana. Pigem on see siis võimalik kohalikus kandekeskuses. Seda saab teha kas postitöötleja või postiljon, st kaks viimast lüli. Teistel kõigil on liiga suur töötempo.


  Kaunist jõuluaega Sulle!

  Helve

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, Helve! Rahulikke jõulupühi Sinulegi!
   Jah, kohaliku kandekeskuse ma postitust tehes unustasin, aga hiljem tuletas loogiline mõtlemine seda mulle ka võimalusena meelde. Üpris tõenäoline.

   Delete
 3. Kopin siia veel ühe kommentaari FB-st:
  AV: "Teema uurivale ajakirjandusele, edetabelite à la "Kümme tobedaimat jõulukinki" asemel?"

  Täitsa nõus. Aga eruajakirjanikuna ma seda uurida ei tahaks, võib-olla mõni kuskil toimetuses töötav kolleeg võtab teemal sabajupist kinni.

  ReplyDelete