20/12/2008

Fotojaht - vaikus


Vaikus... vahel nii lõplik ja kurb. Need kaks pilti on ühest hoonest, mida vähe kasutatakse. Kui veel kasutati, ka siis valitses hoones lohutu vaikus. Nagu oleks uksele kirjutatud "Lasciate ogni speranza voi ch´entrate". Kui ei kasutata, siis näeb vana kabelihoone oma vaikuses välja sõbralikum, sest seda parem, mida vähem teda vaja läheb: järelikult elame veel.

Plekid kaua vaiki olnud uksekoputi pildil ei ole taotluslikud, ka mitte kogemata tekkinud - just niisugune plekiline see uks oligi.Siin aga on okstele kogunenud laulikud. Linnulaul hommikusel põõsal häirib küll talvevaikust, aga on eelmiste piltide maailmast tuhandeid kordi elurõõmsam ja -jaatavam. Kas on linnukesel muret...?Teised vaikuse pildistajad leiab siit.

8 comments:

 1. See vaikne linnupõõsas on lahe :)

  ReplyDelete
 2. Vaatamata sellele, et iskkümmend aastat tagasi olid kõik Tallinna kabelid mulle teiseks koduks (elukutselise matusefotograafina), ei suuda meenutada pildil olevat kabelit. Selline mälunõtrus on häiriv, väga häiriv. See on see keele peal juhtum. Palun aita meenutada.

  ReplyDelete
 3. Tundub, et mäluga on kõik korras, sest seda kabelit pole juba mõnikümmend aastat "aktiivseks tegevuseks" kasutatud.

  Ajalooline õiend:
  Kaarli koguduse kabel Rahumäe kalmistul.
  Paekivist historitsistlik kabel valmis 1913. a. ehitusinsener Anton Uessoni projekti järgi. Kabel imiteerib oma kahe telkkiivriga Tallinna Kaarli kirikut.
  Kabelisse telliti kaks kella Saksamaalt, millest üks mõranes. 1937. aastal annetati katkine kell vanametalli kogumise raames Allveelaevastiku Sihtkapitalile, mille eest saadi mälestusplaat kiriku seinale paigutamiseks. Alates 20. saj. 70-ndatest aastatest kasutakse kabelit kalmistu panipaigaks.

  Nii et vaikus on täielik.

  ReplyDelete
 4. Sakraalsete hoonete vaikus on eriline. Sootuks erinev looduse-vaikusest..

  Aga linnupõõsas on armas ja soe! :)

  ReplyDelete
 5. Linnuvaikus on väga hea leid... Unistamapanev pilt.

  ReplyDelete
 6. Kabelites olev vaikus on täis võõrast olnud ja tulevast leina, ainuke koht maakeral kus vaikus on minu meelest kurb.

  ReplyDelete
 7. Kui ma mõtlesin selle teema peal, tuli mulle esimesena meelde surnuaed, siis kirik. Kõik muu ja kergem palju hiljem, kuigi vaikust võib leida mitmelt poolt.
  Hea teemalahendus nagu alati.

  Ilusat ja rahulikku Jõuluaega ning tänud osalemast fotojahil!

  ReplyDelete
 8. huvitav, et esimese hooga mõtlesin talve ja lume peale vaikuse teemaga seoses, ja siis kohe kirikutele...
  väga kena on see linnukeste pilt!!

  ReplyDelete