Minust

Olen neljandat põlve tallinlane ja kolmandat põlve ajakirjanik. Lõpetasin 1971. aastal Tartu Ülikooli (tollal TRÜ) eesti filoloogia osakonnas ajakirjanduse eriala, lisaks sotsioloogia eriprogrammi; diplomi järgi olen filoloog-toimetustöötaja. Võin uhkusega öelda, et minu Õpetaja oli Juhan Peegel.

Seejärel töötasin ajakirjanikuna (Noorte Hääl 1971-1980; Rahva Hääl 1980-1984; ajakiri Noorus /peatoimetaja/ 1984-1994; Õhtuleht 1994-1999; Õpetajate Leht 1999-2006). Minu artikleid on ilmunud ka paljudes teistes väljaannetes. Kokku olen ajakirjanikuleiba maitsnud üle 40 aasta. Enam iga päev tööl ei käi, aga kirjatööd teen mõnikord ikka (kirjutan, toimetan...).

* * *

Minu kirjutatud isikulugude kogumiku "Eestimaa ilu" (2008) kohta saab lugeda siit.
Tegin ka selle raamatu blogilehekülje.
Seda raamatut on võimalik minu käest saada kas kokkuleppehinnaga või kingituseks. Soovist tuleks kirjutada e-posti aadressil lindajarve(ät)gmail.com

Oma ajakirjanikuaastatest olen kirjutanud ajakirjanike mälestuskogumikus "Kuidas vaatad, nõnda näed. Eesti ajakirjanike elulood III", lk 446-464, Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009.

Oma lapsepõlveradadest olen kirjutanud  kogumikus "Nõmme tänavalood", lk 45-50, Nõmme muuseum, 2006-2007. See tekst on ka siin blogis, vt blogilehte Raamatud & artiklid kogumikes.

"Ääremärkused Õpetajast ja õpinguaastatest" - kogumikus "Alguses oli Juhan. Meenutuslood õpetaja Juhan Peeglist", lk 62-66, Eesti Akadeemiline Ajakirjanduse Selts, 2012.

* * *

Alustasin 2008. aasta 27. jaanuaril blogimist iltaka nime all. Eelkõige uudishimust, kuidas asi toimib. Nimelt palus Elukirja toimetus mul kirjutada sellest, et eakamadki inimesed võiksid blogida. Kirjutasin - ja otsustasin ajaveebi pidamist ka ise järele proovida... Iltaka olin 2010. a augustini. Nüüd blogin oma nimega.

Minu tunnuspildist.

Kui mu kirjatööde (artiklid, raamatud, toimetatud raamatud) kohta rohkem teada tahad, siis vaata ka lehti Ilmunud lood, Minu raamatud & artiklid kogumikest ja Raamatutoimetamised.


Mõned MINU TEISED BLOGID:
Tütarlaps linnast - Meenutused lapsepõlves ja nooruses loetud raamatutest palju aastaid hiljem. (Olen seda raamatublogi pidanud 2013. aasta maist kuni praeguseni ja kavatsen jätkata.)

Suleke - Imeline maailm: midagi inglitest, haldjatest, igasugustest muudest kummalistest ja põnevatest asjadest läbi kunsti, kirjanduse, muusika ja mõttemaastiku. (29. jaanuarist 2008 kuni praeguseni, pärast 1000. postitust küll vaid vähehaaval :))

Teed - Reisid, millest olen aastate jooksul kirjutanud iseendale või mõnda väljaandesse. (Et ma ei ole pärast 2010. aastat kuskil reisinud, on ka see blogi praegu n-ö puhkusel.)
Jne.

Üks pisiasi veel: mujal maailmas kannavad minuvanuste inimeste blogid mõnikord lugejate jaoks mõeldud märget 70+ või hoiatusmärki, mis siin kõrval näha on. :)
Related Posts with Thumbnails